Hakkımda

CANSU ÇEBİ KİMDİR?

Daha bir fit bedenin hayalini kurmayan yoktur heralde. Ama bu hayal kurarak değil harekete geçerek oluyor. Üniversite de tanıştığım fitness ve pilatesle vucudumun şekil aldığını gördükce spora daha çok bağlandım. Spor çok yönlüdür basketbol,tenis,su sporları bla bla.. yeterki spor olsun hayatınız da ! ama bazı sporların mevsimi de yok değil tabiki . Bu  yüzden en çok tercih edilen sporlardan birisi haline gelen fitness ve pilates hem 4 mevsim yapılmasıyla hemde vucutta yarattığı harika sonuçlarla günümüzde gitgide daha da popüler hale geldi ve gelmeye de devam etmekte. Peki Personal Trainer neden var ? öncelikli olarak çoğu kişi doğru hareket etmeyi bilmiyorlar. Doğru hareket darken ne demek mi istiyorum? doğru çömelmeyi, doğru eğilmeyi, yerden birşey kaldırırken nasıl kaldırılması gerektiğini, hatta yürümeyi ve koşmayı bile.. ve düzgün hareket formları yokken (yada farkında değillerken ) ağırlık antrenmanları yapıp yağları kasa çevirmeyi istiyor..( bu konuya daha sonra değinicem. Blog yazılarıma göz atabilirsin.) Ağırlıklar, evet size kas kazanımı sağlayarak vucudunuzu şekillendirip yağlarınızı yakmanıza yardımcı olur. Fakat unutulan çok önemli bir detay var ki o ağırlığı nasıl kaldırdığınız ve nasıl bir program üzerinden ilerlediğiniz. Doğru formda çalışmadığınız taktirde ne yazikki sakatlık kaçınılmaz olabiliyor. 10 senedir spor yapıyorum vucudum taş gibi diye spor salonlarında gördüğünüz abilerle bir sohbet edin heryeri sakat , belinde - boynunda fıtıklar, omuz ve dizlerinde problemler bazen kas yırtıkları… önce doğru hareket açısını öğrenip sonra hedefe giden yolda ilerlemek gerekiyor.

İlk kez spor yapıyor olabilirsin , istediğin hedefe ulaşmak için destek istiyor olabilirsin, yaşam kaliteni arttırmak adına spora başlamış olabilirsin. Hergün farklı antrenmanlar programlayarak seni eğlendirerek canını okuyacağıma emin olabilirsin :) sadece antrenman yapmayacağımıza, sana antrenman yapmayı öğreteceğime emin olabilirsin. unutma bu antrenmanlar hedefine ve ihtiyacına yönelik olacak. Hedefini senden dinleyeceğim , ihtiyacını ben belirleyeceğim.

Ben Cansu Çebi. Sana sağlığa ve fitliğe giden yolda eşlik etmek için burdayım. Lisansımı Muğla üniversitesinde yaptıktan sonra ön lisansımı spor bilimleri üzerine tamamladım. Katıldığım bir çok eğitim ve sertifika programlarıyla kendimi geliştirip çalıştığım spor salonları ve pilates studyolarında öğrendiğim bilgileri tecrübelere çevirme fırsatı buldum.

Nasıl antrenman yapman gerektiğini bilmiyor olabilirsin, antrenman programları sana sıkıcı gelebilir, motivasyon eksikliğin olabilir, çeşitli sağlık problemlerin olabilir. Benimle iletişime geçerek ücretsiz demo ders için randevu oluşturup , fiyatlandırmalar hakkında bilgi alabilirsin.

 

BLOG

Yazdığım blog yazılarının hepsini görmek için

Muzlu & Hurmalı Kek (hemde diyet)

20.3.2018 12:27:19

bananabread

Antrenman Kişiye Özel Olmalı!

23.2.2018 17:06:50

kişiye özel antrenman

Otizm & Spor

23.2.2018 16:52:18

otizm spor

Streching (Esneme) Önemi

23.2.2018 16:47:10

esneme streching

Öğretme Biçimleri

23.2.2018 16:42:04

öğretme